Şehirlerarası Otobüste Muavin Tarafından Taciz Edilen Genç Kadın Taciz Anlarını Sosyal Medyadan Böyle İfşa Etti

Olay, 11 Nisan günü saat 21:00 sıralarında Fethiye-Adana seferini yapan 07 HGA 47 plakalı şehirlerarası yolcu otobüsünde gerçekleşti. Otobüsün yola çıkmasından 40 dakika sonra yaşanan olayda muavin, Kardelen Bark’ın arkasındaki koltuğa geçerek tacize başladı.

Kardelen Bark, olayı şu sözlerle anlattı: “İlk önce saçımda bir el hissettim. En arkanın bir önünde oturuyordum. Sonrasında saçımı toplayıp kenara aldım, yanlış anlıyorum diye düşündüm. 30 saniye kadar sonra arka koltuğun arasından bana bir el uzandı ve kalçama dokundu.

O anın şokuyla biraz irkildim ve acaba uyuyor da kolu mu düştü, bir şey mi oldu diye idrak edemedim. Sonrasında elini çekti ve tekrar uzattı elini. Eli sürekli aranıyordu. O zaman dedim ki hayır bir yanlışlık yok bunda, ancak yine de olayın şokunda olduğum için bir tepki veremedim. Ne bağırabildim, ne de başka bir şey yapabildim. O an kalakaldım ve fotoğrafını çekip erkek arkadaşıma gönderdim fotoğrafı. Erkek arkadaşım beni ısrarla arıyor fakat açamıyorum korkudan, arkamdan duyar ve bir şey mi olur diye. Nedense şoka girdim, normalde ses çıkaracak bir insanım ama o anın şokuyla ne yazık ki olmadı.”

Kardelen’in erkek arkadaşının otobüs firmasına ulaşmasının ardından diğer muavinin yanına gelmesiyle çektiği taciz fotoğrafını göstermesi üzerine yetkililer tarafından otobüsün ön koltuklarından birine oturtuldu. Otobüs Antalya’ya varınca, otogarda polislerin karşıladığı Kardelen Bark, karakola giderek tacizciden şikayetçi oldu.

Kardelen Bark, yaşadığı olayın ardından şu sözleri dile getirdi: “Türkiye’de kaydı yok. Ben anlamıyorum bu kadar büyük bir firmada nasıl böyle bir insan çalıştırabiliyorlar. Bizim psikolojimizi bozmaya nasıl bu kadar hak tanıyabiliyorlar. Bu nasıl bir rahatlık. Benim de aklım almadı önce zaten, bu kadar kalabalığın içinde nasıl yapabilir, bu nasıl bir cesaret. Ama demek ki hiçbir yaptırım uygulanmadığı için bunlara o cesaretle bizi toplum içerisinde taciz etme şansını kendilerinde görüyorlar.” Olayın ardından psikolojisinin bozulduğunu ve erkek arkadaşının kendisini İstanbul’a getirdiğini belirten Bark, “Ne toplu taşımaya binebiliyoruz, ne artık şehirlerarasında yolculuk yapabiliyoruz, ne yolda yürüyebiliyoruz. Sözlü tacizi evet bir yerde sindirmişiz, öyle görünüyor ama artık bu kadarı da çok fazla. Herkes istediği yerde bize bunları yapmamalı, yapamamalı. Bunun ciddi bir yaptırımı olmalı. Ben sesimi çıkarmasam halen bir yaptırım uygulanmayacağına eminim. Otobüs firmasına dava açmak için avukatlarla hazırlıklarımızı yapmaktayız.”

Tacizci şüpheli gözaltına alındıktan sonra sınır dışı edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x