Biri ‘geçinemiyorum’ dedi, diğeri ‘Sonuna kadar AKP’

Ben Soruyorum’un yaptığı sokak röportajında iki arkadaşın görüşleri birbirine zıt düştü. Bir kadın geçinemiyorum derken diğer kadın ben çok memnunum dedi. İşte o röportajda iki kadın arasında geçen konuşma:

-Ekonomiyi mi soracağım? Oğlum bir sorarsın, bir daha işitirsin. Yani ekonominin neyi mi soruyorsun? Perişan haldeyiz, rezil haldeyiz. Yani neyi iyi yavrum? Vallahi azıcık markete gitsinler yavrum iyi diyorlarsa otuzluk yumurta 100 lira annem. Ben ne bileyim niye oldu ev arıyoruz aylardır ev bulamıyoruz 18 20’den aşağı ev yok.

Erdoğan dedi ki, oylarınızı belediye seçiminde AKP’ye verin biz düzelteceğiz dedi.

-Hiç birine ben inanmıyorum, inanmıyorum düzelteceğiz diyor. Senelerdir düzelecek ne düzeldi bence bir şey düzelmedi bilemem başkasının fikrini.

*Ben AKP sonuna kadar AKP’liyim. Sonuna kadar AKP… Ekonomiden memnunum, aç değilim, açıkta değilim. Çok şükür ama açım diyen zaman harcamamı biliyorum. Aç da değilim, açıkta değilim çok şükür.

-Şey değil, açıktayız demiyoruz hiçbirimiz. Elhamdülillah. Tamam, karnımız doyuyor ama birini alıyorsan beşini alamıyorsun şu an.

Abla şimdi maaş mesela enflasyona göre artıyor mu sizce? Alım gücü korunuyor mu?

*Benim artıyor.

Kira ne kadardı abla mesela?

*Benim kiram 2.000 TL şimdi oldu 4.000 TL

Maaşına yüzde 100 zam geldi mi?

*Maaşa yüzde 100 gelmedi. Gelenler de aynısı olacağı için ben AKP’den vazgeçmiyorum.

Gelenlerin aynısı olacağınızı nereden biliyoruz?

*Aman herkes koltuk peşinde.

-Biraz da denenmemişi deneyeceksin ki bakalım ne olacak? Bir de 5 yıl başkasını deneyelim. Yıllardır verdim, yıllardır verdim ama bu son zamanlarda bu ev kiraları bak aylardır ev arıyorum ben 18’den 20’den aşağı ev yok, bir markete giriyorsun, bir poşeti, bir milyara dolduramıyorsun, eskiden öyle miydi dolu dolu çıkıyorduk, taşıyamıyorduk. Şu an vermiyorum vermeyeceğim de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x