Yunus Günce ile Erdem Özveren arasında “şeriat” polemiği

Oyuncu Yunus Günce, şeriat isteyenlere tepki gösterdiği videosunu paylaştı. Müdafaa-i İslam Hareketi denen oluşumun üyesi olan Erdem Özveren de kendi çektiği video ile Günce’ye cevap verdi.

“HER DÜŞÜNCEYE SAYGIM YOK”

Yunus Günce, paylaştığı videoda şunları söyledi:

“Benim her düşünceye saygım yok. Evet yok doğru duydun. Şeriatçılık var hala ya. Adamlar ‘şeriat istiyorum’ diyor. Ben uzaya gitmek istiyorum adam ‘şeriat istiyorum’ diyor. Şimdi ben bu adamla nasıl anlaşayım. Ben bu adamla aynı zaman diliminde yaşamıyorum ki. Ben bu adama nasıl saygı duyayım. Demek şeriat istiyorsun, olabilir. Talebini aldık değerlendiriyoruz. Değerlendirmiyoruz, o konu burada çok önce kapandı. Yaklaşık 100 sene oldu kapanalı bir daha da açılmaz. Burası böyle güzel. Biz halimizden memnunuz. Hayat hep ileri gitmek ister. Sana rağmen. Otonom şekilde, sen hiçbir şey yapma dur, tırnağın, saçın uzar neden? Hayat hep ileri gitmek ister. Öldükten sonra bile saçın tırnağın uzar. Peki sen neden bu kadar geri gitmek istiyorsun. Şeriat istemek çok başka bir şey istemektir. Ben başka bir şey istemiyorum.”

“MERAK ETME BİZİMDE HER DÜŞÜNCEYE SAYGIMIZ YOK”

Günce’ye cevap videosu çeken Erdem özveren ise şunları söyledi:

“Merak etme bizimde her düşünceye saygımız yok. Özellikle ismini bir peygamberden aldıktan sonra ‘ben şeriata karşıyım’ deyip nüfus müdürlüğüne kadar bile gidip Yunus olan ismini Yorgo olarak değiştiremeyen sizin gibi ahlaksız ve karaktersiz insanlara hiç saygımız yok. ‘İnsanlar uzaya çıktı. Biz hala şeriattan bahsediyoruz’ diyorsun. Sen uzaya çıkmayı denedin de şeriatı savunan insanlar mı sana engel oldu? Sizler yüzyıllardır heykel yapmakla meşgulsünüz. O heykelleri basamak yapsanız, merdiven yapsanız bile zaten uzaya varmış olurdunuz. Sizler İslam’ı sövmeyi bir maharet zannediyorsunuz. İlericilik zannediyorsunuz. Soyunmayı da çağdaşlık zanneden insanlarsınız. Medeniyet eğer açıp saçmaksa bedeli desene hayvanlar sizden daha medeni. Sizler busunuz. Şairin dediği gibi, ‘Soyunmayı medeniyet zanneden ahlaksız insanlarsınız’. Bizim size hiç saygımız yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir