Katlanabilir ekranlı telefon pazarına bir isim daha katılıyor!

Son yıllarda katlanabilir akıllı telefonlar teknoloji endüstrisinde önemli bir yer edinirken, birçok büyük marka kendi modellerini piyasaya sürdü. Bu markalardan biri olan OnePlus bu yılın ilerleyen zamanlarında bir katlanabilir ekran cihazı piyasaya sürme planlarını duyurdu. Ve bugün, Çinli bir elektronik şirketi olan Meizu, katlanabilir akıllı telefon trendine katılan son marka oldu. Yapılan açıklamaya göre şirket 2023’ün sonuna kadar ilk katlanabilir telefonunu piyasaya sürmek istediğini duyurdu.

Meizu’nun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Huang Zhipan, şirketin 2023’ün sonuna kadar ilk katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya süreceğini duyurdu. Ürün hakkında başka ayrıntılar açıklanmamış olsa da, Meizu’nun ürün yelpazesine katlanabilir bir akıllı telefon eklemesi, tüketicilere daha çeşitli seçenekler sunma açısından önemli bir adım olacak.

Katlanabilir ekranlı telefon pazarına bir isim daha katılıyor!

Meizu, geçmişte öncelikle akıllı telefonlar ve taşınabilir aksesuarlar üretmeye odaklanmıştı, ancak son zamanlarda şirketin akıllı telefon işi oldukça sessiz kalmıştı. Şirketin son büyük akıllı telefon piyasaya sürümü olan Meizu 18, 2021 yılında tanıtılmıştı. Ancak Meizu şimdi, Meizu 20 olarak bilinen yeni bir amiral gemisi serisi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Meizu 20 serisi, Meizu 20 ve Meizu 20 Pro olmak üzere iki akıllı telefon içerecek. Pro modellerinin 1440p çözünürlük ve 120hz yenileme hızı sunacak 10 bitlik bir Samsung E6 LTPO AMOLED ekranla geleceği bildirildi. Ayrıca, OIS destekli 50MP birincil kameraya sahip olabilir ve 50W kablosuz, 80W kablolu şarj desteği sunan 5.000 mAh bataryayla desteklenebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*