Hem çapkın hem küstah! İngiltere’nin ‘seri kocası’ sonunda bıkıp bakımevine taşındı! Nedeni ise sekiz eşinin vücudunu yıpratması

Birleşik Krallık’ın ‘en evli erkeği’ Ron Sheppard, yaşlılık yıllarını bir bakımevinde geçirmek için yola çıktı. Sekiz kez evlenip boşanan yaşlı adam, eşlerinin ‘vücudunu yorduğunu’ söylüyor.

Şu anda bekar olan 74 yaşındaki Ron, Somerton’daki iki yatak odalı zemin kattaki dairesini terkedip başka bir semtteki bakım evine yerleşti.

Altın yıllarını paylaşacak yeni bir hanımefendi aramaktan çok uzak olan Romeo Ron, bozulan sağlığı nedeniyle artık romantizm için yeterince iyi olmadığını söylüyor.

Sekiz çocuk babası olan Ron, şu anda Parkinson Hastalığı, Lewy Bedenli Demans, KOAH ve Araknoidit gibi çeşitli tıbbi rahatsızlıklardan mustarip ve bu durum onu ​​tekerlekli sandalyeye ve günde üç kez onu ziyaret eden bir bakıcı ekibine bağımlı hale getirmiş.

Ron, “Sağlığım şu anda iyi değil” dedi. “Bütün karılarımın yıllar boyunca vücudumu yıpratmış olmalarının mümkün olduğunu düşünüyorum.


Ron’un ilk evliliği…

Ron ilk evliliğini 1966’da Margaret ile yaptı. Çiftin üç çocuğu oldu, iki yıl sonra boşandılar.
Ardından iki numaralı eşi Jeanette geldi. 1973’te evlendiler, evlilikleri sadece bir yıl sürdü. Ron birkaç yıl sonra 1976’da üçüncü kez evlendi.

O ve Lesley’nin iki oğlu oldu. Ron, 1996’da, ölmeden beş yıl önce onu terk etti. Sonra 1982’de Kathy geldi. Çiftin bir kızları oldu.

Ron daha sonra 1986’da Sue ile evlendi ve iki erkek çocuğu oldu. Ama 11 yıl sonra ondan da boşandı.
1999’da Singapur’lu Usha ile evlendi, ardından 2003’te Wan ve bir yıl sonra Weng geldi.
Ron’un en uzun evliliği 13 yıl sürdü, en kısası ise sadece 10 aydı.

Ron, Weng ile olan evliliğinin sona ermesinden bu yana bekar kaldı, ancak birkaç kadınla ‘arkadaşlık’ ettiğini inkar etmiyor.

“Evliliklerimin hiçbirinden pişman değilim” diyor, “çünkü sekiz çocuğum var. Ron, sürekli ‘doğru kişiyi’ aramasının çocukken cinsel istismara uğramış olmasından kaynaklandığını söyledi.


Ron’un sekizinci eşi…

“Bu bende pek çok sorun yarattı,” diyor. “Sürekli olarak arkadaşlık arayışı içindeydim ve kadınlara yöneldim. Kadınların yanında kendimi güvende hissediyordum.

Ron, 2014 yılında otobiyografisi Lord of The Weddings’i yayınladı ve halen ABD’de çekilmekte olan bir filmle birlikte yayınlanacağını söylediği ikinci kitabı The Wife Collector üzerinde çalışıyor.

Şimdiki günleri, seri koca olduğu zamanlardan çok farklı. Artık bakıcılarıyla ara sıra yaptığı alışveriş gezileri dışında büyük ölçüde dairesine kapanmış durumda.

‘Günlerimi çok acı çekerek geçiriyorum’ dedi. ‘Çok fazla titrediğim için gerçekten hiçbir şey yapamıyorum.
‘Günde üç kez bana yardım etmek için gelen bakıcılarım var. Bana yemek pişiriyorlar, beni kontrol ediyorlar ve alışveriş yapıyorlar.
Ara sıra bakıcılarımla alışverişe gittiğim zamanlar dışında pek dışarı çıkmıyorum.
Ron eşlerinden hiçbiriyle görüşmüyor ama oğullarına ve onların ailelerine yakın olmak için yakında bir yere taşınmayı dört gözle bekliyor.

Ron, “Bir bakım evi ayarladım ama sadece sosyal hizmetleri bekliyorum” dedi.
Oraya gitmek ve hayatımın yeni bir bölümüne başlamak için sabırsızlanıyorum.
“Eğer bakımevinde hoş bir bayanla tanışırsam, sanırım bunu sadece arkadaşlık olarak sürdüreceğim” diyerek gülüyor: Yıllar boyunca düğün pastası yemekten bıktım!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*