Galatasaray’dan Manchester United’a teşekkür, İngiltere’ye tepki

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde dün akşam oynadıkları Manchester United maçı öncesi ve sonrasında, İngiltere resmi makamlarının “ahlak dışı” uygulamalarıyla karşılaştıklarını belirtti.

Galatasaray’dan yapılan yazılı açıklamada, “Dün akşam Manchester United ile oynadığımız ve kazandığımız maç sonrası Galatasaray kafilesini taşıyan uçağın dönüşü sırasında İngiliz resmi mercilerinin davranışları üzerine bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. Takımımız oyuncuları, teknik heyeti ve çalışanlarına İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’nun vize sürecinde çıkardığı zorluklarla başlayan bu saygısızca davranışlar, takımımızın İngiltere’ye girişi sırasında da devam etmiş, dün gece itibarıyla ahlak dışı ve evrensel insan hakları değerlerine aykırı bir muamele haline dönüşmüştür” denildi.

‘EDEP YOKSUNU DAVRANIŞLARIN SAHİPLERİYLE MÜCADELE EDECEĞİZ’

Bagaj kontrollerinin uzatıldığı, görevlilerinin saygısız davranışlar gösterdiği belirtilen açıklama, şöyle devam etti:

“Dün gece geç saatlerde olan takım uçağımızın kalkışı, anlamsız derecede detaylı bagaj kontrolleriyle gereksiz yere uzatılmış, bir işkence haline getirilmek istenmiştir. Bu süreçte resmi yetkililerin davranışları, yapılan saygısızlık ve had bilmezlikler, ülkemize karşı alınmış bir tavrın göstergesidir. Şu bilinmelidir ki; kimse Türkiye’nin gururu Galatasaray Spor Kulübü’nün oyuncularına, teknik heyetine ve yöneticilerine bu şekilde davranamaz. Bu edep yoksunu davranışların sahipleriyle sonuna kadar mücadele edeceğimizi tüm kamuoyuyla paylaşırız.”

‘MANCHESTER UNİTED TEMSİLCİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ’

Manchester United kulübüne teşekkür edilen açıklamada, “Tüm bu yaşananlardan bağımsız olarak, kulübümüzü maç öncesi ve sonrasında nazik bir şekilde ağırlayan Manchester United temsilcilerine teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x