CHP ve Atalay’ı hedef alan Erdoğan’a tepki: ‘Gezi’ye kini hiç bitmedi’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve milletvekili seçilmesine ve AYM kararına rağmen tahliye edilmeyen TİP Milletvekili Can Atalay’ı hedef aldı.

Erdoğan’ın, “İnşallah 31 Mart seçimlerinde sadece şehirlerimizi gerçek belediyecilikle buluşturmakla kalmayacağız, bu seçimlerde elde edeceğimiz zaferle aynı zamanda Özgür efendiyi de özgürleştireceğiz. Özgür efendi, nerede bir çapulcu varsa, nerede bir terörist varsa, nerede bir demokrasi düşmanı varsa ya selam çakıyor ya gidip sırtını sıvazlıyor. Bölücülere ve uzantılarına her fırsatta boncuk dağıtarak, CHP Genel Başkanlığı koltuğuna hangi şartlarda oturtulduğunun ve hangi prangalarla orada tutulduğunun unutturulabileceğini sanıyor. Bu millet, ferasetini hafife alan herkese ne yaptıysa Özgür efendiye de aynısını yapacaktır. Biz kendisinin zincirlerinden kurtularak özgürleşmesini tercih ederiz. Aksi takdirde milletimiz onu daha önceki niceleri gibi siyaset arşivinin tozlu raflarına kaldırarak bunu yapacaktır. Ama bu zatın gidişatı şu anda pek de iyi gözükmüyor. Baksanıza daha ‘bismillah’ demeden, anayasal düzene kastetmekten 18 yıl ceza almış bir teröristi adeta cezaevinden Meclis’e tünel kazarak kurtarmanın derdine düşüyor” ifadelerine CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’dan yanıt geldi.

‘BEYEFENDİ VE ÇEVRESİNİN BASKISIYLA BU CEZA VERİLDİ’

Gerçek Gündem’e konuşan Ali Mahir Başarır, “Can Atalay 18 yıl ceza almadı beyefendi ve çevresinin baskısıyla bu ceza verildi!” dedi.

Başarır, “Terörden beslenen medet uman parti AKP! Merak etmesin 31 Mart’tan sonra Sayın Özgür Özel, Tayyip Bey’i özgürce 2019’da olduğu gibi CHP’yi tebrik ettirecek” diye konuştu.

‘KENDİSİNE OY VERMEYEN HALKIN YARISI NEREDEYSE YA TERÖRİST YA DA DEMOKRASİ DÜŞMANI’

CHP Medya ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ise, “AKP Genel Başkanı Erdoğan kendisine ve partisine kim muhalefet ediyorsa terörist olarak yaftayı yapıştırıyor. Kendisine oy vermeyen halkın yarısı neredeyse ya terörist ya da demokrasi düşmanı. Erdoğan’ın, Gezi protestolarına kini hiç bitmedi. Erdoğan’ın terörist dediği, demokrasi düşmanı dediği Can Atalay, Hatay halkının iradesiyle seçilen bir milletvekili. Anayasa Mahkemesi Can Atalay hakkında iki kez hak ihlali kararı vermesine rağmen Yargıtay’ın, Anayasa’ya darbe yapması yüzünden hala hapiste. Can Atalay, Erdoğan iktidarının direkt sorumlu olduğu, onlarca vatandaşımızın hayatını kaybettiği Soma’da, Ermenek’te, Çorlu Tren faciasında, Adana öğrenci yurdu yangınında avukatlık yaparak halkın yanında oldu” ifadelerini kullandı.

Bulut, “İstanbul’un, CHP tarafından yönetilmesini o kadar hazmedemiyor ki tekrar almak için yapmayacağı şey yok. Erdoğan çok üzülecek ama İstanbul 31 Mart akşamında yine CHP’de kalacak” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir