Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (6 Mart 2023)

6 Mart 2023 günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in aday olmaya çağırdığı Yavaş ve İmamoğlu, İYİ Parti Toplantısına gitti. İYİ Partili kurmaylar iki ismi kapıda karşıladı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Genel Başkanımız Meral Akşener milletimizin sesi doğrultusunda yeni bir kuşatıcı kapsayıcı yeni bir öneriyi Millet İttifakı’na sunmuştur. İki belediye başkanının seçilecek 13. Cumhurbaşkanı’nın yetkili icracı Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması önerisi iletilmiştir” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Akşener’in Cumhurbaşkanı adayının açıklanacağı bugünkü toplantıya katılma kararı aldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Danışmanı Ayhan Oğan, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak gösterilmesine itiraz etti.

Rekabet Kurumu, Elon Musk’a Twitter’in Türkiye’deki gayri safi gelirinin binde biri oranında idari para cezası verdi.

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, ‘Ersan Şen’in Peker’in avukatlığını yaptığı’ iddialarını yalanladı ve tepki gösterdi.

İskenderun merkezli 4.5 büyüklüğündeki depremin ardından deniz seviyesi yükseldi. İlçedeki sahil yolu sular altında kaldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*