Bu Yapay Zeka Coin Yeni Ortaklık Duyurdu: Fiyat Zıpladı!

OpenAI’nin ChatGPT’sinin popülerlik kazanmasıyla kripto piyasasında da yapay seka odaklı projeler ön plana çıkmaya başladı. Şimdi de bu projeler kendilerini geliştirmek için ortaklıklar kuruyor ve işbirliğine gidiyor. Bu doğrultuda, yapay zeka coin projesi Oraichain, yeni nesil yapay zekayı desteklemek için hacker hareketi DoraHacks ile iş birliğine gidiyor.

Yapay zeka coin projesi Oraichain’den ortaklık hamlesi

DoraHacks ve yapay zeka destekli oracle ve Blockchain’ler için ekosistem Oraichain (ORAI), yapay zeka (AI) ve veri ekonomisi için Katman-1 ekosisteminin benimsenmesini hızlandırmak amacıyla bir ortaklık kurdu. İşbirliği kapsamında, önümüzdeki haftalarda ve aylarda, iki grup yeni nesil AI ve Blockchain teknolojilerini desteklemek için çeşitli projeler üzerinde çalışma yapacaklar. Yapılan açıklamalara göre, bu projeler, yapay zeka ile geliştirilmiş merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler), yapay zeka Oracles’ı ve temel altyapıyı içerecek. Bu gelişme, yapay zeka coin fiyatı üzerinde olumlu etkisi oldu. Gün içinde ORAI, 5,64 dolardan 5,90 dolara yükseldi. Altcoin, basın zamanında günlük bazda yaklaşık %1,8 artışla 5,8 dolardan işlem görüyordu.

ORAI günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

DoraHacks, hibeler ve hackathon ödülleri aracılığıyla DoraHacks topluluğunda geliştirilen 3.000’den fazla fikre yaklaşık 30 milyon dolar ödül kazandıran, dünyanın en büyük ve en dinamik multi-chain Web3 geliştirici teşvik platformlarından biri. DoraHacks’i her ay 250.000’den fazla kişi, platformun hackathon’ları, ikramiyeleri, ikinci dereceden finansmanı, mahremiyet oylaması ve diğer faydalı topluluk yönetişimi/finansman araç takımları nedeniyle kullanıyor.

Ortaklık ne getirecek?

DoraHacks ile ortaklık kuran Oraichain, açık kaynak topluluklarını etkili bir şekilde finanse etmek ve yetenekleri işe almak için Dora altyapılarını kullanan seksen kadar büyük Web3 ekosisteminden biri.

Bu ortaklığın birincil amacı, DoraHacks’in geliştirici topluluğu ve platform trafiğini kullanarak Oraichain’in ekosistemini, teknoloji yığınını ve araç setlerini daha geniş bir kitleye tanıtmak ve böylece dünyanın dört bir yanından BUIDLer’ları yapay zeka ve Blockchain kullanım durumları oluşturmaya davet etmek. DoraHacks, bilgisini hem online hem de şahsen hackathon etkinliklerinin, seminerlerin ve demo oturumlarının planlanmasına aktaracak. DoraHacks ayrıca Oraichain Main-net’e doğrulayıcı olarak katılarak ağ güvenliğine aktif olarak katkıda bulunacak ve gelecek hackathon’lara yardımcı olacak.

Oraichain’in Katman-1 ekosistemi

IBC özellikli Oraichain’in 1. Katmanı, veri bilimcilere verileri organize etme, eğitme, test etme ve Oraichain’in AI Oracle’ına modeller yayınlama ve ardından bunlardan para kazanma araçları vererek, ilgili tüm taraflar için hem açık hem de adil bir yolla açık veri ekonomisi için eksiksiz bir altyapı görevi görüyor.

Son olarak, iki grup birlikte çalışarak, çeşitli ağlarda akıllı sözleşmelerle birlikte çalışabilen Oraichain’in AI destekli dApp’leri ve AI Oracle’ın hizmetleri gibi çığır açan Blockchain ve AI teknolojilerinin gelişimini hızlandırmak istiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*