Böyle kin, böyle nefret görülmedi! Kocasını öldürmek için limonatasına öyle bir şey karıştırdı ki, duyan bu kadar da olmaz dedi

ABD’nin California eyaletinde yaşayan 46 yaşındaki dermatolog, kocasını lavabo açıcıyla zehirlemeye çalışmakla suçlanıyor.

Orange County Bölge Savcılığı’na göre, California’lı bir dermatolog, büyük jüri tarafından kocasını sıvı lavabo açıcıyla zehirlemeye çalışmakla suçlanıyor.

Çarşamba günü yapılan basın açıklamasına göre, 46 yaşındaki Yue “Emily” Yu, üç ağır zehirlenme ve bir ev içi darp ve bedensel yaralama ile suçlandı.

Yu’nun avukatı Scott Simmons, müvekkilinin suçunu kabul etmeyeceğini söyledi. Kocanın, boşanma mahkemesinde Yu’dan yararlanmak için bu olayları düzenlediğini söylüyor.

Yu’nun aynı zamanda doktor olan kocası Jack Chen, mahkeme belgelerinde sıvı lavabo açıcıyla zehirlendiğini ve Yu’nun onu öldürmeye çalıştığını ifade etti.

Chen, “Limonatamda kimyasal bir tat fark etmeye başladım. Doktora gidince mide ülseri ve Yemek borusu iltihabı teşhisi kondu” dedi.

Chen, boşanma, uzaklaştırma kararı ve iki çocuğunun velayeti için dava açtı.

Bölge savcılığının yaptığı açıklamaya göre Chen, içeceğinde tuhaf bir tat fark ettikten sonra mutfağa kameralar yerleştirdi.

Kamera görüntüleri korkunç gerçeği ortaya çıkardı. Karısı adamın içeceklerine lavabo açıcı bir sıvı döküyordu.

Yu tutuklandı.

Bölge savcılığının ofisine göre, Chen içecek örneklerini topladı ve bunları Irvine Polis Departmanına teslim etti. “Numuneler daha sonra test için FBI’a teslim edildi ve bu da maddenin sıvı lavabo açıcı olduğunu doğruladı.

46 yaşındaki dermatoloğun avukatı Scott Simmons çiftin boşanma aşamasında olduğunu belirterek suçlamaları reddetti.

Drano isimli lavabo açıcının keskin bir kokusu ve güçlü tadı olduğunu iddia eden avukat adamın bunu fark etmemesinin imkansız olduğunu ileri sürerek, “Zehirlendiğini düşündüğünde doktoru aramak yerine avukatını arıyor. Tedavi için acil servise gitmiyor” dedi.

Avukat ayrıca kadının Drano isimli kimyasalı evdeki karınca sorununu çözmek için kullandığını belirtti.

Kocasının çayına zehir katan kadın suçüstü yakalandı Gizli kamera görüntüleri mahkemede…

Aile içi şiddet suçlaması ile karşı karşıya kalan kadının ilk davası 18 Nisan’da görülecek. Adli tıptan gelen sonuçlar sonrası mahkeme kadının suçlu olduğuna yarar verirse Yu, 8 yıl hapis cezası ile karşı karşıya kalabilir.

Çiftin iki çocuğunun velayeti de mahkeme sonucuna göre belirlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir