ABD’den sonra İngiltere’de de kripto firmaları bankalara erişimde zorlanıyor

ABD tarafında artan düzenleyici baskısı diğer ülkelere yayılıyor. En son gelen , kripto para firmalarının İngiltere bankalarına erişim sağlayamadığına işaret ediyor.

ABD’nin kripto para sektörüne yönelik artan düzenleyici baskısını genişlettiği görüldü. Geçtiğimiz haftalarda SEC Başkanı Gary Gensler, Kanadalı ve İngiliz mevkidaşları ile görüştü. Fox Business muhabiri Eleanor Terrett, bu görüşmenin amacının kripto para sektörünü köşeye sıkıştırmak olduğunu bildirmişti.

Son gelen , Terrett’ı haklı çıkarmışa benziyor.

Zira geçtiğimiz hafta İngiltere tarafından resmi NFT planları askıya alındı. Bu duruma ek olarak ülkede kripto para müşterileri için nakite erişim giderek zorlaşıyor. Bloomberg haberine göre HSBC gibi pek çok banka sektör ile çalışmak istemiyor.

Mevcut durumda kripto para şirketleriyle çalışan İngiltere bankalarının ise zorluk çıkardığı kaydedildi. Daha fazla bilgi ve belge talep eden bankaların hizmet sunmak istemediği öne çıkıyor. Bu durum Rishi Sunak hükümetinin, İngiltere’yi kripto paraların merkezi yapma hedefinden saptığına işaret ediyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir